Agjencia Zhurnal.mk.

Tentoi të kalojë kufirin me Kosovën, arrestohet nga policia

Shkup, 2 Tetor – Një shtetas i Maqedonisë së Veriut, është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi që i njëjti kishte tentuar ta kalojë kufirin në këmbë.

 

Siç raporton policia, gjatë kontrollit të njëjtit i është gjetur një pistoletë me nëntë fishek.

Në konsultim me prokurorin lënda e rastit procedohet në procedurë të rregullt, i dyshuari është liruar.

“Njësiti policor te ura e gurit ka ndaluar të dyshuarin mashkull kosovar për shkak se në mënyrë ilegale këmbë nga territori i Maqedonisë së Veriut ka hyrë në territorin e Kosovës. Gjatë kontrollit në trup te i dyshuari njësiti policor ka gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me nëntë fishek. Në konsultim me prokurorin lënda e rastit procedohet në procedurë të rregullt, i dyshuari është liruar”, njofton policia.

Related posts

Banka Popullore rriti normën bazë të interesit për 0.25 pikë përqind shtesë

Z.H

Kovaçevski-Larson Jain: I forcojmë marrëdhëniet dypalëshe midis Maqedonisë së Veriut dhe Suedisë

Z.H

Të shfrytëzohet procesi i skriningut dhe vendi të përqendrohet në reforma

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More