Agjencia Zhurnal.mk.

Tentimvrasje në Drenas, Policia gjen gjashtë gëzhoja dhe një predhë

Një person dyshohet se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një veture në Drenas.

Sipas Policisë vetura ka qenë e parkuar dhe brenda saj ka pasur njerëz.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur gjashtë gëzhoja dhe një predhë.

Polici njofton se është identifikuar njëri nga të dyshuarit dhe është intervistuar.

“VRASJE NË TENTATIVË & ARMËMBAJTJE PA LEJE/ Gllogoc 20.12.2022 – 00:20. Është raportuar se një person i panjohur kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të një veture e cila ishte e parkuar dhe brenda në veturë kishte njerëz. Në vendin e ngjarjes janë gjetur 6 (gjashtë) gëzhoja te armës, dhe një predhë. Është identifikuar njëri nga të dyshuarit i cili është intervistuar. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet nga njësitë relevante”, thuhet në raport.

Related posts

Pjesëtarët e FSK-së morën pjesë në trajnimin për kërkim – shpëtim urban të mbajtur në Zvicër

Xh M

Në Prishtinë shpëtohet ariu i cili kishte rënë në kurth

D V

Alpinistët si superheronj për fëmijët – donacionet tuaja bëjnë dallimin

D V