Agjencia Zhurnal.mk.

Tensionimi i situatës në PD, Edi Rama fton në debat demokratët

Kryeministri i Shqipërisë dhe kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka paralajmëruar për sot një debat të drejtpërdrejt me demokratët, pas zhvillimeve që po ndodhin në Partinë Demokratike, në mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës.

 

Derisa dje është mbajtur një protestë e thirrur nga ish-kryetari Berisha, e cila eskaloi në dhunë dhe dëmtim të selisë së PD-së, sikur Berisha, ashtu edhe kryetari i PD-së, Basha akuzuan njëri-tjetrin për skenarë dhe bashkëpunim me Ramën.

Ky i fundit reagoi duke ftuar demokratët t’i bashkohen atij për t’i dhënë çka munden Shqipërisë, të bashkuar si shqiptarë, si qytetarë dhe si njerëz.

MIRËMËNGJES 😊

Posted by Edi Rama on Saturday, January 8, 2022

Related posts

“Avioni privat i Ramës”/ Basha nxjerr shifra: Shpenzon 15 mijë dollarë vetëm në një orë. Vettingu mund të ndryshojë situatën!

adijanzh

BE rrëzon Bashën, përshëndet raportin e OSBE për 25 prillin: Zgjedhjet ishin të organizuara mirë, palët dialog për rekomandimet

D V

Çfarë do ndodhë pas 11 dhjetorit? Basha i prerë: Jemi përgatitur për çdo situatë!

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More