Agjencia Zhurnal.mk.

Të shtënat me armë në Kamëz/ Dalin në dritë detaje të reja, si nisi ngjarja që përfundoi me dëmtimin e dy makinave të parkuara

Detaje të reja nga të shtënat e regjistruara mbrëmjen e së dielës në rrugën “Donald Trump” në Kamëz.

 

Hetuesit dyshojnë se ngjarja mund të ketë ndodhur për shkak të ndonjë konflikti banal që autori i ngjarjes, i identifikuar tashmë, të ketë pasur me persona të tjerë.

Në vendgjarje u gjetën 6 gëzhoja kallashnikovi, teksa janë dy automjete që janë kapur nga plumbat.

Burimet bëjnë me dije se në bazë të verifikimeve paraprake, plumbat nuk i kanë qëlluar në mënyrë direkte mjetet, është qëlluar në ajër dhe kanë përfunduar mbi makina.

Pronarë të tyre janë të një punëtori ndërtimi dhe një kuzhinieri, të cilët nuk kanë asnjë lidhje me ngjarjen në fjalë.

Personi që tashmë po kërkohet nga policia nuk njihet si personazh problematik në zonë, teksa përveç përpjekjes për ta lokalizuar, por verifikohet e plotë e shkuara e tij.

Related posts

Çfarë duhet të bëni për festa të sigurta? Ja rekomandimi i Ministrisë së Shëndetësisë

D V

760 turistë të huaj në Sarandë vetëm në prill

D V

Berisha: Drejtësia amerikanen ka dosje për Bashën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More