Agjencia Zhurnal.mk.

Të shtëna me armë zjarri në Selanik, si nisi sherri mes emigrantëve

Dy emigrantë kanë mbetur të plagosur në Selanik, pas një sherri banal në orët e para të mëngjesit sot, 28 tetor.

 

Siç raportojnë mediet vendase, sherri mes ty emigrantëve agravoi deri në përdorimin e armëve të zjarrit. Dy të huajt u konfliktuan në rrugën Konstantinoupoleos në Dendropotamos.

Mësohet se njëri nga dy emigrantët, 27-vjeç është lënduar në shpinë, ndërsa tjetri 25 vjeç është lënduar në këmbë nga të shtënat. Dy emigrantët janë dërguar në spitalet e Selanikut ( ACHEPA dhe G. Gennimatas), ku po marrin ndihmë mjekësore.

EL.AS po heton për zbardhjen rrethanave të ngjarjes./abcnews.al/

Related posts

Kina sanksionon dy kompani amerikane të armëve

D V

Biden kërkon nga aleatët e G7-ës që të kundërveprojnë ndaj ndikimit të Kinës

Redaksia

Një sëmundje misterioze në Sudanin Jugor mori 89 jetë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More