Agjencia Zhurnal.mk.

Të paktën tetë të vdekur dhe 30 të lënduar në shpërthimin në një hotel në qendrën e Havanës

Të paktën tetë persona humbën jetën, ndërsa 30 janë lënduar në një shpërthim të fuqishëm që ndodhi sot në hotelin Saratoga në qendër të Havanës, informon televizionin shtetëror kubanez.

“Sipas të dhënave fillestare, i referohemi versionit se shpërthimi ishte shkaktuar nga rrjedha e gazit”, informon presidenca kubane në Tuiter.

Në shpërthim janë shkatërruar edhe shumë automobila që ishin në afërsi të ndërtesës.

Në vendin e shpërthimit tashmë kanë mbërritur presidenti kuban Miguel Diaz-Kanel, si dhe kryeministri Manuel Marero dhe kryetari i parlamentit Esteban Laso.

Related posts

OBSH: Deri më 1 dhjetor në Evropë mund të ketë 236 mijë vdekje të reja na Kovid-19

N E

Gjermania furnizon me tanke Slovakinë

Xh M

Scholz në favor të importeve të gazit nga Iraku

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More