Agjencia Zhurnal.mk.

Të paktën 67 të vdekur në përmbytjet në jug të Filipineve

Numri i të vdekurve nga rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet e shkaktuara nga reshjet e dendura në jug të Filipineve sot është rritur në 67, bënë të ditur autoritetet.

 

Bilanci i mëparshëm ishte 31 viktima.

Filipinet janë në gjendje gatishmërie për shkak të stuhisë tropikale Nalga, e cila pritet ta godasë vendin të shtunën ose të dielën. Meteorologët njoftuan se shirat e dendur janë shenjë e një stuhie të ardhshme.

Rreth 5.000 njerëz janë evakuuar në veri të Filipineve.

Related posts

Situatë shumë e tensionuar në Kabul, thotë Macron

Redaksia

Popullsia bie nën 59 milionë

Xh M

Djali që shkoi i vetëm nga Ukraina në Sllovaki, është ribashkuar me nënën dhe gjyshen e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More