Agjencia Zhurnal.mk.

Të hënën merret vendimi përfundimtar për masat e reja kufizuese në RMV

Shkup, 20 nëntor – Të hënën do të vendoset për propozim-masat e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse ku kërkohet që punonjësit e sektorit publik të dorëzojnë certifikatë për vaksinim, test negativ me harxhime të tyre ose certifikatë për infektim.

 

Autoritetet shëndetësore theksojnë se këto masat duhet të zbatohen, ndërsa sindikatat thonë se testimi nuk duhet të jetë në xhep të punonjësve.

Për këto propozim-masa do të bisedohet në mbledhjen e Shtabit të Krizës dhe më pas në qeveri.

Sindikatat kryesisht nuk pajtohen me masat që i propozon KSI. Sipas tyre, testimi nuk duhet të jetë në llogari të punonjësve.

Related posts

Kuvendi mbajti shtatë seanca plenare

Xh M

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor/ Fëmijët gëzohen, prindërit brengosen

Z.H

Sistem gjyqësor tashmë po “qëllon” pas gjurmëve mbi konfiskimin e paligjshëm të “Transmetit”

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More