Agjencia Zhurnal.mk.

Të hënën autobusët do të qarkullojnë me orar të së dielës

Shkup, 29 prill – Për shkak të Ditës Ndërkombëtare të Punës – 1 Maji dhe festa fetare Fitër bajrami, transporti publik në Shkup të hënën do të zhvillohet sipas itinerarit të së dielës.

Nga NQP “Shkup” informoj në se të hënën, nga ora 7 deri në 14 do jenë të hapura biletaritë afër Qendrës Transportuese dhe në Tregun e Gjelbërt, si dhe në Gjorçe Petrov.

Nesër, e shtunë (30.04.2022), të gjitha biletaritë dhe qendrat për personalizim do tl punojnë normalisht, ndërsa të dielën (1.05.2022) është ditë jopune për të gjitha vendet e shitjes.

Teleferiku gjatë fundjavës së ardhshme, si dhe të hënën do të funksionojë normalisht nga ora 10 deri në 18.

Related posts

Top Channel shkruan për “takim të fshehtë” Taravari-Ahmeti, demanton Taravari: Spekulim absolut!

I Z

LSM dhe KOSM bashkë në protestën e 1 Majit nën moton “Ne punëtorët”

D V

Nesër dhe të shtunën reshje shiu, më pas stabilizim i motit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky