Agjencia Zhurnal.mk.

Tatum spektakolar, Boston marrin fitoren e gjashtë radhazi

Jayson Tatum ka shkëlqyer në një tjetër ndeshje për t’i siguruar një fitore të radhës Boston Celtics.

 

Skuadra e Joe Mazzullas ka triumfuar në udhëtim te Detroit Pistons me nëntë pikë epërsi 108:117.

Për Celtics kjo ishte fitorja e gjashtë radhazi në NBA, derisa e 10-ta në total karshi edhe tre disfatave që kanë pësuar.

Jayson Tatum ka dhuruar një tjetër shfaqje fantastike, ku e mbylli ndeshjen me 43 pikë, 10 kërcime e tre asistime.

Grant Williams shtoi 19 pikë e 10 kërcime, derisa Marcus Smart kontribuoi me 18 pikë të tjera e 10 asistime në këtë fitore të Celtics.

Më efikasi tek skuadra vendase ishte kroati Bojan Bogdanovic me 28 pikë, derisa Ivey shtoi 26 të tjera, por që nuk mjaftuan për ta shmangur humbjen.

Related posts

Del Piero rikthehet pas 10 vitesh në Allianz Stadium – nuk ishte në një ndeshje të Juventusit në shtëpi që nga largimi

D V

Fabio Ruiz shumë afër kalimit te PSG

Lea Muslija

PSG i ka kërkuar Vinicius të mos rinovojë dhe i ka ofruar pagë të lartë, por lojtari nuk ka pranuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More