Agjencia Zhurnal.mk.

Tartë me kunguj

Përbërësit:
1 petë sfoljat ose brisé
2 kunguj të vegjël
100 ml kos i trashë(tip kos grek)
1 vezë
100 gr djathë i bardhë
1 dorë fara luledielli të pjekura
Kripë, piper dhe rigon

 

Përgatitja: Hapim petën në formën e pjekjes. Shpojmë me pirun sipërfaqen e saj. Rrahim vezën dhe kosin dhe e shtojmë sipër petës. Kungujt i presim hollë dhe i shtojmë mbi kremin e kosit. Rregullojmë shijen me kripë, piper dhe rigon. Shtojmë djathin e thërmuar.  E pjekim në furrë të parangrohur në temperaturë 180⁰C për afërsisht 25 minuta. Para se ta shërbejmë shtojmë farat e lulediellit ose stika pishe.

Related posts

Supë me domate, receta që do të provoni gjithë shtatorin

D V

Receta më e thjeshtë e tortës me peta

D V

Petulla të mbushura me djathë kaçkavall, spec të kuq edhe kremviçe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More