Agjencia Zhurnal.mk.

Taravari: Në Gostivar jemi favorit absolutë

Gostivar, 12 tetor – Kandidati për kryetar komune të Gostivarit nga koalicioni Aleanca për Shqiptarët-Alternativa Arben Taravari shprehu optimizëm për rezultatet e zgjedhjeve dhe paralajmëron fitore. Ai sot në kuadër të aktiviteteve parazgjedhore realizoi takime me qytetarët nga shumë lagje për ta prezantuar programin dhe së bashku me ekipin e tij të ndajë edicione të shtypit, përmes të cilave, siç tha, qytetarët do të mund të njoftohen më mirë dhe të sjellin përzgjedhje përfundimtare ditën e diel.

“Ne nuk ndaluam së takuari me qytetarët, vazhdimisht ishim midis tyre dhe me ta. Menduam se sot dhe nesër, për shkak të kushteve më të favorshme të motit, ne duhet ta dorëzojmë programin tonë në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe të njihemi me të. Kjo është në rregull dhe në fakt duhet të bëhet nga të gjithë kandidatët.

Qytetarët të dielën duhet të votojnë dhe të zgjedhin programin dhe kandidatin që ata mendojnë se janë më të mirë. Ata duhet të votojnë në mënyrë paqësore, të matur, sepse jam i bindur se njerëzit nuk bëjnë gabime në zgjedhjen përfundimtare dhe gjithmonë zgjedhin atë më të mirën”, tha Taravari pas vizitës në tregun e qytetit në Gostivar.

I pyetur për rezultatin dhe rezultatin e zgjedhjeve në rrethin e parë, Taravari përmendi se koalicioni dhe ai janë favoritë absolutë.

“Pres që qytetarët të japin mbështetje të madhe edhe për listën për këshilltarë dhe të sigurohet dhjetë deri në dymbëdhjetë vende në këshillin komunal. Sipas pikëpamjeve tona nga tereni dhe sondazhet e fundit, koalicioni Aleanca/Alternativa ka epërsi para BDI-së prej 1.500 deri në 2.000 vota”, potencoi Taravari.

Related posts

Shilegov: Shkupi po bëhet me zonën më të madhe të këmbësorëve në Europë

Z.H

Ganiu: Çdo derë ku trokitëm ishte e hapur ashtu siç zyra ime në komunë ka qenë hapur këto 4 vite

D V

Dauti: Të zezat që ia ka bërë BDI popullit shqiptar, nuk ia mbulon asnjë ngjyrë e aq më pak ngjyra e gjelbër

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More