Agjencia Zhurnal.mk.

Taravari: Edhe dy deputetë do të na bashkangjiten për të votuar mosbesimin e qeverisë

Shkup, 8 nëntor – Edhe dy deputetë do të na bashkangjiten për të votuar mosbesimin e qeverisë. Emrat e tyre do ti mësojmë këto ditë. Kështu tha sonte Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari.

 

Ai këto komente i bëri në televizioninn Klan Maqedoni, ku është i ftuar edhe Izet Mexhiti i BDI-së.

“Mund të na akuzonit nëse ne do shkonim në qeveri bashkë me Levicën, por tani nuk ka pse akuzohet ASH-ja, pasi ajo as nuk bisedon diçka me atë partii”, tha Taravari.

Kjo qeveri e korruptuar ka krijuar shumë pakënaqësi edhe te radhët e veta, tha Tavarai dhe shtoi pikërisht kjo ka çuar dy deputetë nga qeveria aktuale t’i bashkangjiten shumicë së re.

Related posts

Zjarrfikësit intervenuan në zjarrin pyjor para Gajres

D V

Bujar Osmani: Zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut ishin të suksesshme, Qeveria mbetet stabile

D V

Zaev takohet me deputetin Kastriot Rexhepi

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More