Agjencia Zhurnal.mk.

Taravari: BDI, BESA e PDSH janë shkrirë në LSDM, Zaevi i konsideron si të vetat

Shkup, 18 korrik – BDI-në, Besën dhe PDSH-në Zaev i konsideron si pjesë të LSDM-së, thotë Arben Taravari nga koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa. Kjo vjen pas deklaratës së djeshme të kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për TV21, ku tha brenda partisë së tij ka shumë nga ata që mendojnë se në raundin e dytë në zgjedhjet lokale në Tetovë, LSDM-ja do të jetë në garë me Aleancën për Shqiptarët.

 

“Konkretisht në Tetovë z.Zaev, Besën, PDSH-në dhe BDI-në i llogaritë si “SDSM”. Praktikisht edhe në zgjedhjet e 2017-tën z.Zaev e mbështeti fuqishëm BDI-në sikur të ishte kandidat i tyre, praktikisht ata nuk kishin kandidat të tyre në Çair, Gostivar dhe Tetovë por e përkrahën kandidatin e BDI-së. Zaev mendon se në raundin e dytë do të shkon Aleanca dhe “SDSM”-ja, por kur thotë “SDSM”-ja mendon se në “SDSM” veçmë janë shkrirë BDI-ja, Besa dhe PDSH-ja dhe i konsideron si të vetit”, tha për TV21, Arben Taravari nga Aleanca për Shqiptarët.

Related posts

Carovska: Me dorëheqjen e Zaevit, ndërpritet edhe mandati i gjithë lidershipit

D V

Konferencë për sfidat dhe zgjidhjet për zhvillim të bujqësisë dhe industrisë ushqimore në rajon

Z H

Deri tani 46% e qytetarëve janë vaksinuar me dy doza

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More