Agjencia Zhurnal.mk.

Taravari: ASH po vazhdon me ekspansionin në elektoratin shqiptar

Shkup, 21 korrik – Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Arben Taravari ka komentuar anketat e fundit lidhur me rejtingun e partive politike, e që sipas tij, ASH-AAA po vazhdon me rritje të vazhdueshme.

 

“Anketa regullisht bëjmē te gjithe partitë dhe e dijmë kush ku qëndron. Është eveidente dhe e pakojtestueshme në të gjitha anketat e cilës do qoftë agjension, se BDI ka rrënie të paktë por të vazhdueshme dhe ASH ka rritje të vazhdueshme, nē qoftë se anketat krahasohen 2020 dhe 2021. Dmth përsëri po e gjeneralizoj, një gjë është e sigurtë se në të gjtiha anketat relevante dallimi ndërmjet ASH-së dhe BDI-së është me diferënce + ose – 1%, qē është në korrniza të gabimit statistikor të mundshëm në këtë lloj hulumtimesh.

Si konstatim, BDI vazhdon me tkurrjen e saj të ngadalshme por të vazhdueshme, kurse ASH vazhdon me ekspansionin në elektoratin shqiptar! Definivisht dhe pa dyshim shqiptarët në Maqeoni ASH-në e shohin si shpresë dhe alternativ të vetme për qeverisje në të ardhmen!”, theksoi për INA, sekretari i përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari.(INA)

Related posts

Qeveria e miratoi Propozim – buxhetin për vitin 2022

Z.H

Pagat në arsim po rriten, por ndikimi politik nuk po zvogëlohet

I.A

Shtrenjtimi i produkteve bazë ka ndikuar edhe tek banorët që jetojnë në zonat më të largëta të kryeqytetit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More