Agjencia Zhurnal.mk.

Takohen Sela dhe Mickovski, ja çka biseduan!

Shkup, 21 Tetor – Sot në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është realizuar takim mes kryetarëve të VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickovski dhe Alancës së Shqiptarëve, Zjadin Sela, shkruan Zhurnal.

 

“Në takim është biseduar për analizën e rezultateve zgjedhore nga rrethi i parë zgjedhor dhe është riafirmuar bashkëpunimi dhe përkrahja e ndërsjellë në komunat ku do të ketë nevoë për bashkëpunimnë rrethin e dytë”, njoftuan nga VMRO-DPMNE, shkruan Zhurnal.

Në takim është theksuar se nevojiten ndryshime dhe ardhmëri e re që e presin qytetarët.

Mickovski njoftoi se të martën është takuar edhe me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi, duke shtuar se Aleanca dhe Alternativa do të jenë pjesë e shumicës së re.

Related posts

Hapet Qendra për ndihmë të parë psikologjike dhe mbështetje psikosociale

Z H

Lëvizja Besa demanton: Thaçi gënjeu prap sonte , si shumë hera tjera

D V

MPJ-ja i hodhi poshtë pretendimet për dëmtimin e memorialit të ushtarëve bullgarë afër Kavadarit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More