Agjencia Zhurnal.mk.

Takimi emocionues i ushtarit ukrainas dhe të birit të tij

Një video prekëse vjen nga Ukraina që është në luftë më Rusinë, e pamjet janë bërë virale për faktin se shfaq takimin e ushtarit ukrainas me të birin e tij.

Në fakt ky baba po kthehej në shtëpi, pasi kishte kaluar ditë të tëra në vijën e parë të frontit dhe kishte shkuar në shtëpi për t’i furnizuar më gjësende elementare.

Kur i biri i tij e pa, filloi me gëzim ta thërret dhe vrapoi për ta përqafuar. “Baba”, dëgjohet djaloshi duke bërtitur – i gëzuar që sërish po e takon.

“Lufta e mallkuar, ky fëmijë nuk është i vetëdijshëm për asgjë dhe kjo po më thyen zemrën”, ishte një prej komenteve përbri videos së publikuar në Reddit.

Ushtarëve ukrainasë u lejohet të vizitojnë shkurtimisht familjarët, me qëllim që t’ju dërgojnë ushqim, ujë dhe gjësende tjera për të cilat kanë nevojë.

https://www.redditmedia.com/r/nextfuckinglevel/comments/t63uia/ukrainian_toddler_sees_his_military_dad_come_home/?ref_source=embed&ref=share&embed=true

Related posts

Ushqimet që largojnë të vjellat

Xh M

10 aftësitë e një profesionisti

Xh M

Ndikimi i gjumit në jetëgjatësi, sipas shkencës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More