Agjencia Zhurnal.mk.

Takim i Zaevit me Ahmetin sot në Qeveri

Shkup, 16 dhjetor – Kryeministri Zoran Zaev sot pasdite do të takohet me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, konfirmuan për MIA-n nga Qeveria.

 

Ata theksuan se ky takim është në kuadër të serisë së takimeve të kryeministrit Zaev dhe kryetarit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski me partnerët e koalicionit qeveritar, me qëllim të konsultimit dhe shkëmbimit të mendimeve për programin e Qeverisë së re.

Takimi vjen pas dorëheqjes së Zoran Zaevit nga pozita e kryetarit të LSDM-së dhe marrjes zyrtare të partisë nga ana e kryetarit të ri të LSDM-së, Kovaçevskit.

Related posts

Komuna e Gazi Babës ka shpërndarë pako për Vitin e Ri për fëmijët me paralizë cerebrale

D V

Pjesmarësit në zgjedhje deri më 30 tetor duhet të dorëzojnë raport për donacionet e pranuara

Z H

Petar Kolev: Bullgarët në Maqedoninë e Veriut nuk ekzistojnë në nivelin legjislativ

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More