Agjencia Zhurnal.mk.

Takim i ministrit Spasovski me ambasadorin çek Toman

Shkup, 25 gusht – Ministri i Punëve të Brendshme mbajti takim me ambasadorin e Republikës së Çekisë, Mirosllav Toman.

 

Siç informojnë nga MPB, ministri Spasovski dhe ambasadori Toman në takim kanë shprehur kënaqësi nga bashkëpunimi i shkëlqyer i deritanishëm midis ministrive të të dyja vendeve.

Njëherësh kanë biseduar edhe për vizitën e paralajmëruar të delegacionit çek në vend, në të cilin, midis tjerash, do të prezantohet donacion i automjeteve “shkoda” nga Republika Çeke për nevojat e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

“Ministri Oliver Spasovski i shprehu falënderim të sinqertë ambasadorit çek për mbështetjen e pakursyer që Republika Çeke ia jep shtetit tonë dhe shprehu siguri se bashkëpunimi i suksesshëm, me qëllim të mbrojtjes së interesave të të dyja vendeve, do të vazhdojë edhe në periudhën e ardhshme me tempo të njëjtë”, qëndron në kumtesën e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Related posts

Babai shpëtoi, djali humbi jetën në tragjedinë e autobusit

I Z

Editorial/ Pushteti qendror dhe ai lokal në test bashkëpunimi, a do të ketë obstruksione nga Qeveria?

N E

Zaev-Tsipras: Marrëveshja e Prespës e obligon BE-në të largon pengesat për integrimin e RMV-së

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More