Agjencia Zhurnal.mk.

“Tajani në krye të FI, forcon Italinë dhe BE!”, Tritan Shehu: Garanci e fortë për stabilitetin dhe rrugën e evropianë të rajonit dhe Shqipërisë

Deputeti i PD Tritan Shehu, ka deklaruar se Antonio Tajani në krye të Forca Italia, forcon Italinë dhe Bashkimin Europian.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Shehu tha se Tajani është një garanci e fortë për stabilitetin e rrugën e evropianë të rajonit dhe Shqipërisë.

Postimi i plotë:

Tajani ne krye te FI, forcon Italine dhe BE!
Urimet me te mira mikut tone Tajani, FI dhe Italise per zgjedhjen dje ne krye te asaj force politike.
Te asaj partie te ndertuar e konsoliduar mbi parimet demokratike, vlerat e Europes e Perendimit.
Vlera, qe linden e u zhvilluan nga lideri i madh i saj e i Italise, Silvio Berlusconit.
Tajani, si nje europeist e vertete, politikan i sprovuar pro Perendimor e pro amerikan, eshte garancia me e mire per qendrimin e thellimin ne ato kolona tejet te rendesishme.

Related posts

Reshjet e dendura të shiut, përmbyten rrugët në Vlorë

Xh M

Si është të jesh president? Rrëfehet Bamir Topi

Xh M

Konfiskimi i aseteve ruse, Basha përshëndet vendimit e Kongresit Amerikan

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky