Agjencia Zhurnal.mk.

Tahiri: Në seancë po mungojnë deputetët e Vetëvendosjes dhe Listës Serbe

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Abelard Tahiri pati kritika për që në seancë nuk morri pjesë asnjë deputet nga shumica parlamentare dhe anëtarë nga Qeveria.

Tahiri tha se po mungojnë deputetët e Vetëvendosjes dhe ata të Listës Serbe, raporton Ekonomia Online.

“Ky është tmerri më i madh që përjeton Republika e Kosovës, dy dekada pas çlirimit dhe pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës”, tha ai.

Related posts

Ulet konsumimi i bukës, shkak largimet masive të shqiptarëve

Xh M

Procesohet pagesa për ngrohje për familjet në asistencë sociale

Xh M

Maqedonci takohet me homologun kroat, bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit

D V