Agjencia Zhurnal.mk.

Tahiri: Kemi punuar maksimalisht për këtë ndeshje, atmosfera në ekip është mjaft e mirë dhe shpresoj të fitojmë

Bardhekaltrit do ta kenë mjaft vështirë, ku nesër do të udhëtojnë për tu përballur me Ballkanin e vendit të dytë, shkruan Gazeta Olle.

Në konferencë për media u paraqitën paraqitën kryetajneri, Ardian Nuhiu dhe futbollisti, Ardit Tahiri.

Optimist për ndeshjen u shpreh sulmuesi Tahiri, i cili theksoi se atmosfera në grup është e mirë dhe janë gati për ndeshjen derbi.

“Ne e dijmë rëndësinë e ndeshjes së nesërme dhe poashtu nivelin e kundërshtarit. Jemi munduar dhe kemi punuar maksimalisht me përgatit ndeshjen për nesër. Atmosfera në ekip është mjaft e mirë dhe shpresoj të fitojmë”, ka thënë Tahiri.

Tahiri ndër të tjera theksoi se nesër pritet të jetë një përballje e fortë dhe ndeshje e mirë për t’u ndjekur, por Drita është e motivuar të bëjë më të mirën dhe të marrë fitore.

Për ndeshjen e xhiros së 13-të janë të gatshëm të gjithë futbollistët, përpos Arbnor Mujës që po vazhdon rikuperimin dhe Prince Balde për shkak kartonit të kuq.

Ndeshja derbi e kësaj jave zhvillohet të shtunën, ora 13:00 në Stadiumin e Qytetit në Suharekë.

 

Related posts

LSDM dhe BDI refuzojnë deklaratën e VMRO-DPMNE-së për Goce Dellçevin

Z.H

Gjilani konfirmon katër ndeshje miqësore me klube të njohura

Redaksia

MF: “Standard dhe Purs” e konfirmuan rejtingun kreditor të vendit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More