Agjencia Zhurnal.mk.

Szunyog: Ta ruajmë paqen në Ballkanin Perëndimor

Prishtinë, 21 Nëntor – Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian, Tomasz Szunyog, ka thënë se duhet të ruhet paqja në Ballkanin Perëndimor dhe në Kosovë.

 

Ky deklarim i tij vjen pasi në Bruksel nuk pati marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për targat.

“Ndërsa BE-ja vazhdon të mbështesë Ukrainën në këto kohë të vështira me ndihmë të paprecedentë financiare, humanitare dhe ushtarake, këtu në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor ne duhet të ruajmë paqen dhe të sigurojmë që konflikti të mos kthehet kurrë në këtë pjesë të Evropës”, tha ai.

Related posts

Komandant Malisheva pëson sulm në zemër në burg, gjendja e tij stabile

D V

Është ruajtur rejtingu kreditor në kohë të krizës ndërkombëtare

Xh M

“Faleminderit Kroaci”: Ngjyrat e flamurit të Kroacisë ndriçojnë ndërtesën e Qeverisë së Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More