Agjencia Zhurnal.mk.

Szijjarto nesër viziton Maqedoninë e Veriut

Shkup, 19 dhjetor – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani nesër do të jetë nikoqir i Ministrit të Punëve të Jashtme dhe Tregtisë së Hungarisë, Peter Szijjarto, i cili do të qëndrojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut.

 

Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Punëve të Jashtme, në fokusin e bisedimeve do të jenë raportet bilaterale dhe ekonomiko-tregtare.

Si dhe ngjarjet aktuale politike me theks në konkluzionet e fundit të Këshillit për Punë të Përgjithshme të BE-së.

Related posts

Në Komunën e Gosativarit deri në orën 13:00 për të votuar kanë dalë mbi 15 mijë qytetarë

D V

Sejdiu: Nuk do të ketë rivotim në Zhelinë, Gjykata Administrative e pranon ankesën e Lëvizjes Besa

D V

Menduh Thaçi thotë se është me Zoran Zaevin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More