Agjencia Zhurnal.mk.

Szczesny priti penalltinë e Messi-it, por i detyrohet 100 euro

Wojciech Szczesny arriti ta priste penalltinë e Lionel Messi-t, në ndeshjen e mbrëmshme që Argjentina e mposhti Poloninë me rezultat 2:0, takim ky i xhiros së fundit të grupeve në Kupën e Botës.

Penalltia ishte diskutabile, pasi që portieri polak e goditi Messi-n pasi ky i fundit e kishte larguar topin.

Pas ndeshjes, Szczesny rrëfeu një moment interesant me shtatë herë fituesin e Topit të Artë, derisa ata kishin vënë një bast.

“Ne folëm para penalltisë. Unë i thashë se do të vë bast 100 euro që gjyqtari nuk do ta jepte penalltinë. Kështu që, unë kam humbur një bast kundër Messi-t”, tha fillimisht Szczesny.

“Unë nuk e di nëse kjo lejohet në Kupën e Botës. Ndoshta do të më dënojnë për këtë. Nuk më intereson tani. Nuk do ta paguaj as atë. Atij nuk i interesojnë 100 euro e mia”, tha polaku duke qeshur.

Megjithatë, shokët e Messi-it u përkujdesën që Argjentina të vijonte tutje në Kupën e Botës, teksa shënuan dy herë.

Në ndeshjen me eliminim direkt, Argjentina do të përballet me Australinë, ndërsa Polonia me Francën.

Related posts

Lukaku afër marrëveshjes me Interin, agjenti i tij i pakënaqur

D V

Lufta e pamëshirshme ndaj Ukrainës, një bombë i merr jetën futbollistit dhe mamasë së tij

Z.H

Man Utd identifikon anglezët Kane dhe Rice si transferime ëndrrash gjatë verës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More