Agjencia Zhurnal.mk.

Sy “sirenë” si të Sophia Loren: Ja si t’i grimoni

Një nga tendencat e grimit të syve që i ka rezistuar kohës është peneli, veçanërisht ai cat eye që frymëzohet nga sytë e maceve. Por a mund të përdoret kjo teknikë për të krijuar një pamje disi më të sofistikuar: sytë e sirenës.

 

Imagjinoni sytë e famshëm të Sophia Loren. E kemi fjalën për këtë pamje.

Sy “sirenë” si të Sophia Loren: Ja si t’i grimoni
Sy “sirenë” si të Sophia Loren: Ja si t’i grimoni

I ngjashëm me cat eye, peneli në këtë rast realizohet pak më sipër. Ka nevojë për më pak saktësi, sepse mund të përdorni dhe ton sysh të cilin e përhapni me një furçë të hollë.

Pra, kur të arrini te cepi i syrit, bëjeni hijen pak më lart dhe jashtë. Duket e ndërlikuar, por nuk është edhe aq. Duhet thjesht praktikë.

Këto video tutorial mund t’ju ndihmojnë:

Related posts

Elon Musk pas fotove që iu publikuan nga plazhi: Ndoshta duhet të zhvishem më shpesh, të nxjerr gjoksin

Lea Muslija

“Rrush i zi” bënë bashkë Kaltrina Gosalci e Shpat Kasapin

Lea Muslija

Pas fotos së publikuar së bashku, Trixa “thumbon” Donaldin dhe Borën

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More