Agjencia Zhurnal.mk.

Superliga rikthehet në fundjavë, Dukagjini njofton për atmosferën e mirë te futbollistët para ndeshjes me Prishtinën

Dueli hapës i kësaj jave zhvillohet ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit, të premten në “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Olle.

Kryeqytetasit në ndeshjen e fundit barazuan ndaj Gjilanit, ndërsa klinasit vijnë pas fitores ndaj Feronikelit.

Skuadra e Dukagjinit ka zhvilluar sot seancën stërvitore, ku njoftojnë për një atmosferë të mirë te ekipi, para ndeshjes ndaj Prishtinës.

Postimi i Dukagjinit:

Stervitjet para ndeshjes ndaj Prishtinës! Atmosfera tek futbollistët dhe shtabi teknik është mjaftë e mirë para takimit të javës se 14-të, e që zhvillohet ditën e premte me fillim nga ora 13:00 ne stadiumin “Fadil Vokrri” ne Prishtinë.

Ndeshja e parë kampionale ndërmejet dy skuadrave ishte zhvilluar në xhiron e pestë, dhe kishte përfunduar me fitoren e Prishtinës 2-1 në udhëtim. /Gazeta Olle/

 

Related posts

Berova kërkon që në shuarjen e zjarrit të kyçen edhe helikopterë

Xh M

Negociatat me Shkupin dhe Tiranën sot në rend dite të Këshillit të BE-së

Z.H

Goce Dellçev “mollë sherri” mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More