Agjencia Zhurnal.mk.

Drita shënon fitore të madhe ndaj Llapit, Gjilani merr kreun e tabelës dhe Ulpiana triumfon ndaj Malishevës

Ndeshja kryesore e ditës së sotme u zhvillua në Merdare, ku Drita arriti një fitore të madhe ndaj Llapit me rezultat 1-3, shkruan Gazeta Olle.

Në anën tjetër, Gjilani fitoi në shtëpi ndaj Feronikelit me rezultat minimal 1-0. Ky trepikësh e vendos skuadrën e Munishit në vendin e parë në tabelë.

Fitore të madhe mori edhe Ulpiana në udhëtim, ku mposhti Malishevën me rezultat 1-2.


 Llapi 1 – 3 Drita 

Përfundon ndeshja.

72′ GOOOOOOL: Marko Simonovski realizon golin e qetësisë për Dritën

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

47′ GOOOOOL: Alban Shillova konkretizon penalltin e fituar vetë. Hapet loja në Merdare

43′ Pas një ndërhyrje të Baldes në Shillovën, gjyqtari Genc Nuza jep penallti për Llapin. Balde ndëshkohet me karton të kuq pas rishikimit me VAR. Barazohet numri i lojtarëve në fushë.

34′ GOOOOOL: Shënon Hamdi Namani, 0-2 për Dritën.

28’ Krasniqi (Llapi) ndëshkohet me të kuq, pas rishkimit nga VAR-i

4′ GOOOOOL: Astrit Fazliu shënon nga pika e bardhë, Drita kalon në epërsi. 

Fillon ndeshja.

Llapi: Coric; Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Ramadani, Selmani, Krasniqi, Shillova, Peposhi, Rivera Davalos

Drita: Maloku, Limani, Broja, Cuculi, Namani, Zeka, Ajzeraj, Blakçori, Balde, Fazliu, Simonovski

Gjyqtarët: Genc Nuza, Lumturije Muhadri, Bujar Selimaj, Arben Halilaj, Ilir Mehmeti (VAR)

Stadiumi i qytetit në Merdare


 Gjilani 1 – 0 Feronikeli 

Përfundon ndeshja.

64′ GOOOOOOL: Blerim Krasniqi realizon golin e tij të parë në Superligën e Kosovës, Gjilani në epërsi.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

30′ VAR-i e anulon golin e shënuar nga Albert Dabiqaj. Ky i fundit madje është lënduar dhe largohet nga loja

27′ GOOOOOOL: Albert Dabiqaj realizon gol pas super asistimit të Gerhard Progni

Fillon ndeshja.

Gjilani: Koliçi, Progni, Rapa, Halili, Gomes, Torassa, Hajdari, Dabiqaj, Krasniqi, Useini, Hoxha

Feronikeli: Smakiqi, Pllana, Shabani, Kiqina, Elshani, Rexhepi, Morina, Bejta, Ahmeti, Maliqi, Kastrati

Gjyqtarët: Visar Kastrati, Granit Hyseni, Drilon Rexhepi, Eridon Podvorica, Burim Jahmurataj (VAR).

Stadiumi i qytetit në Gjilan


Malisheva 1 – 2 Ulpiana 

Përfundon ndeshja.

88′ GOOOOOL: Olluri konkretizon nga pika e bardhë, rihapet sifda

52′ GOOOOOL: Ardi Shala dyfishon epësinë e Ulpianës.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

16′ GOOOOOL: Santos i jep epërsinë skuadrës së Ulpianës

Fillon ndeshja.

Malisheva:Gashi, Kacoli, Kryeziu, Salihu, Dumani, Mustafa, Vitija, Pefqeli, Sobwale, Hyseni, Stullqaku

Ulpiana: Ajeti, Musliu, Shkalla, Makolli, Emini, Shala, Mustafa, Rrezi, Junior, Selimi, Santos

Gjyqtarët: Bardh Ajeti, Meriton Berisha, Bashkm Hyseni, Gramos Shala, Shpëtim Murtezi (VAR)

Stadiumi: “Liman Gegaj”, Malishevë

Related posts

Presidenti Pendarovski organizoi pritje me rastin e 70-vjetorit të Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë”

D V

Me linjë ajrore drejt zgjidhjes së kontestit Shkup – Sofje

D V

Mickoski: Për vetëm 20 ditë, çdo familje e kanë futur në borxh me mbi 200 euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More