Agjencia Zhurnal.mk.

Paqe në kryendeshje, Dukagjini rikthehet te fitoret

Java e 13-të në BKT Superligën e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshjet që janë në program për tu zhvilluar.

Padyshim që vëmendja kryesore e adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në Gjilan, ku takohen rivalët për titull, Gjilani dhe Prishtina.

Dy skuadrat kanë shprehur hapur se qëllimin e kanë titullin dhe në këtë takim futen vetëm për tri pikët.

Kjo ndeshje fillon nga ora 13:30 në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Duel shumë interesant pritet të zhvillohet edhe në Klinë, ku Dukagjini pret Feronikelin.

Klinasit kanë tri ndeshje pa fitore, derisa Feronikeli ka pësuar katër disfata radhazi. /Gazeta Olle/


Gjilani – Prishtina 1:1

– Përfundon ndeshja

96′ Betim Halimi përsëri, mohon një gol të jashtëzakonshëm nga Blerim Krasniqi

95′ VAR nuk e gjykon për karton të kuq

93′ VAR po shikon mundësin për karton të kuq

+ 5 minuta shtesë

88′ Zekrija Ramadani inkuadron dhe një sulmues, Boshnjaku largohet në vend të tij Tolaj

83′ Zëvendësim te Prishtina, largohet Kryeziu në vend të tij inkuadrohet Berisha

78′ Betim Halimi shpëton Prishtinën pa pranuar golin e dytë

15-të minuta deri në përfundimin e ndeshjës

67′ GOOOL! Gerhard Progni shënon nga penalltia

58′ Endrit Krasniqi (Prishtina) godet shtyllën

57′ Karton i kuq për Muhamed Useinin (Gjilani)

55′ VAR po e rishikon mundësin për karton të kuq, Useini (Gjilani) pas ndërhyrjes në Otto John (Prishtina)

– Nis pjesa e dytë

– Mbyllet pjesa e parë

+ 3 minuta shtesë

45′ Besnik Krasniqi (Prishtina) ndëshkohet me të verdhë

37′ Torassa (Gjilani) gjuan por qëllon shtyllë nga një harkimi i Prognit, shpëton kësaj radhe Prishtina

33′ Kryeziu (Prishtina) ndëshkohet me të verdhë

30′ GOOOOL! Hoti kalon në epërsi bardhekaltërit

27′ Dardan Qaka ndërpren lojën për disa sekonda,banka rezervë e SC Gjilanit nuk pajtohet me disa nga vendimet e gjyqtarit kryesor

14′ Progni (Gjilani) provon të kaloj në epërsi ekipin e tij, mirëpo Halimi ndalon këtë gjë

10′ Otto John (Prishtina) i vetëm përball portierit nuk arrinë të mposht Koliqin

1′ Fillon ndeshja, atmosferë fantastike nga dy tifozeritë

– Tifozëria nga kryeqyteti “Plisat” kanë udhëtuar në Anamoravë për të përkrahur ekipin e tyre dhe kërkojnë pikët maksimale nga Prishtina.

Formacionet zyrtare

Gjilani: Koliqi, Sorsa, Halili, Useini, Hoxha, Dabiqaj, Musolli, Hajdari, Torassa, Progni, Krasniqi.

Prishtina: Halimi, Krasniqi, Bekteshi, Atanda, Mici, Karabeci, E. Krasniqi, Boshnjaku, Hoti, Kryeziu, John.

Gjyqtarët: D. Çaka, B. Selimaj, E. Bicaj, B. Ajeti – VAR: E. Zasella, I. Ceroviku


Dukagjini – Feronikeli 1-0

– Përfundon ndeshja

+ 3 minuta shtesë

83′ Rexhepi (Feronikeli) gjuan me të majtën, Haxhihamza nuk mposhtet përsëri

75′ GOOOOOL! Bujar Shabani realizon një nga golat më të bukur në BKT Superligën e Kosovës

66′ VAR nuk bindet për penallti, fundore për Smakiqin

65′ Ahmed Januzi (Dukagjini) nuk arrinë të mposht Smakiqin; VAR po e rishikon mundësin për penallti

46′ Fillon pjesa e dytë

– Mbyllet pjesa e parë

+ 2 minuta shtesë

35′ Ahmeti (Dukagjini) teston Smakiqin

22′ Kuçi (Dukagjini) ndëshkohet me të verdhë

21′ Rasti i parë në ndeshje, Behar Maliqi (Feronikel) rrezikon portën kundërshtare por goditja e tij përfundon mbi portën e Kenan Haxhihamzës

1′ Fillon ndeshja në 18 Qershori

Formacionet zyrtare

Dukagjini: Haxhihamza, Basri, Shala, Kuçi, Ahmetaj, Mulaj, Januzi, Da Silva, Dallku, Shabani, Jashanica.

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Pllana, Shabani, Kiqina, Morina, Bejta, Maliqi, Gashi, Cervadiku, Kastrati.

Gjyqtarët: V. Kastrati, M. Berisha, T. Ibërdemaj, V. Hoxha – VAR: M. Bejtullahu, E. Podvorica

/Gazeta Olle/

Related posts

Gjinekologjia e Çairit rinovohet me donacione! Deri në fund të vitit pritet të ketë 4 mijë foshnja të lindura

Redaksia

Vazhdon kriza e madhe te Vëllaznimi, futbollisti njofton largimin për arsye financiare

Redaksia

Nga e hëna vaksinim edhe nëpër shtëpi, linjat telefonike ku mund t’i thërrisni ekipet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More