Agjencia Zhurnal.mk.

Llapi fiton me përmbysje të madhe në kryeqytet, Dukagjini merr tri pikë të arta ndaj Malishevës, derbi mbyllet me barazim në Gjilan

 

Derbi i javës në mes të Gjilanit dhe Ballkanit ka përfunduar me barazim 1-1, shkruan Gazeta Olle.

Në “Fadil Vokrri”, Llapi fitoi tri pikë të mëdha, ku me përmbysje të rezultatit mposht Prishtinën 2-1.

Në anën tjetër, Dukagjini mori një fitore të rëndësishme 2-0 ndaj Malishevës në shtëpi.


Gjilani 1 – 1 Ballkani 

Përfundon ndeshja.

63′ GOOOOOL: Gripshi realizon super gol nga gjuajtja e lirë

57′ GOOOOOL: Gerhard Progni realizon super gol pas asistimit të Fiton Hajdarit

54′ Karton i kuq për Musollin, shkeli kundërshtarin e tij me këmbë.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare

Gjilani: Koliçi, Progni, Rapa, Halili, Hajdari, Dabiqaj, Sorsa, Krasniqi, Useini, Musolli, Hoxha.

Ballkani: Frashëri, Kuç, Thaqi, As. Thaqi, Gashi, Gripshi, Krasniqi, Hoxha, Malaj, Jashanica, Solomon.

Gjyqtarët: Dardan Çaka, Fatlum Jashari, Taulant Ibërdemaj, Vigan Ibërdemaj, Mervan Bejtullahu (VAR).

Stadiumi i qytetit në Gjilan


Prishtina 1 – 2 Llapi 

Përfundon ndeshja.

95′ GOOOOOOL: Veliu shënon gol për të bërë përmbysjen e madhe ndaj Prishtinës

93′ GOOOOOOL: Kastriot Selmani barazon rezultatin pas asistimit të Veliut

88′ Mankenda ndëshkohet me kartonin e tij të dytë të verdhë, Prishtina me 10 lojtarë në fushë 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

22′ GOOOOOOL: Prishtina kalon në epërsi, realizon nga pika e bardhë Besnik Krasniqi.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare

Prishtina: Nika, Krasniqi, Bekteshi, Atanda, Mici, Boshnjaku, Kryeziu, Hoti, Mankenda, Avdyli, John.

Llapi: Coric, Peposhi, Neto, Prenci, Krasniqi, Ramadani, Rivera, Maliqi, Alidema, Shillova.

Gjyqtarët: Alban Shala, Edomond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Isak Ceroviku, Lirim Jashari (VAR).

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë


Dukagjini 2 – 0 Malisheva 

Përfundon ndeshja.

94′ GOOOOOL: Dukagjini ka marrë epërsi të dyfishtë ndaj Malishevës përmes Granit Elezaj

69′ GOOOOOL: Shabani kalon në epërsi Dukagjinin, realizon mjaft mirë me kokë pas një asistimi nga Shala

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

11′ Karton i kuq për Ardian Hotin, pasi pengoi Mërlakun të dilte ballë përballë me portierin.

Formacionet zyrtare:

Dukagjini:Haxhihamza; Dallku, Shala, Kuqi, Syla; Ahmeti, Shabani, Millaku, Carioca, Merlaku, Januzi. Kryetrajner: Armend Dallku

Malisheva:Gashi, Pira, Kryeziu, Hoti, Dumani, Mustafa, Bruqi, Pefqeli, Yoan Oliver, Hyseni, Stullqaku. Kryetrajner: Arsim Thaqi

Gjyqtarët: Shpëtim Murtezi, Hekuran Osmani, Drilon Rexhepi, Gramos Shala, Valbon Hoxha (VAR).

Stadiumi: Stadiumi: “18 Qershori”, Klinë

Related posts

Bullgaria bën kërkesën zyrtare: Shqipëria të ndahet nga Maqedonia dhe t’i hapen negociatat!

I Z

Hysni Ismaili zgjedhet nënkryetar i Kuvendit

Z.H

11 Tetori, ditë jopune për të gjithë qytetarët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More