Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina shënon fitore të thellë në udhëtim te Ulpiana

Prishtina ka arritur fitore të rëndësishme në udhëtim te Ulpiana, me rezultat bindës, 3-0, shkruan Gazeta Olle.

Golat për bardhekaltrit i realizuan Leotrim Kryeziu 34′ dhe 85′, si dhe Besnik Krasniqi 57′ (penallti).

Kryeqytetasit tashmë ngriten në kuotën e 24 pikëve, aq sa ka edhe Llapi në pozitën e katërt, ndërsa Ulpiana mbetet në të shtatin me 17 sosh.


LIVE: ULPIANA 0-3 PRISHTINA

Përfundon ndeshja.

85′ GOOOOOL: Leotrim Kryeziu shënon golin e tretë të Prishtinës.

57′ GOOOOOL: Besnik Krasniqi i pagabueshëm nga penalltia, 0-2 për Prishtinën.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

34′ GOOOOOL: Leotrim Kryeziu shënon për ta kaluar Prishtinën në epërsi. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Ajeti, Rrapuca, Musliu, Makolli, Shkalla, Qerimi, Mustafa, Rezi, Iran, Selimi, Santos.

Prishtina: Halimi, Krasniqi, Bekteshi, Atanda, Mici, Karabeci, Boshnjaku, Mankenda, Abazi, John, Kryeziu.

 


/Gazeta Olle/

Related posts

Punonjësit e IT-së me paga më të larta të ardhurat e tyre janë mbi 80 mijë denarë

Xh M

Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla

Z.H

Në numrin emergjent pranohen rreth 1.400 telefonata në ditë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More