Agjencia Zhurnal.mk.

Mbyllet drama në Klinë, Drenica merr pikët e plota ndaj Dukagjinit

Xhiro e dytë në elitë u mbyll në Klinë, ku Drenica fitoi në udhëtim te Dukagjini me rezultat 2-1, shkruan Gazeta Olle.

Kuqezinjtë arritën fitoren e parë në këtë edicion dhe tashmë kanë tubuar katër pikë.

Në anën tjetër klinasit mbeten me vetëm një pikë pas dy xhirove.


DUKAGJINI 1-2 DRENICA 

Përfundon ndeshja. 

83’ GOOOOL: Dukagjini ngushton rezultatin në 1-2 përmes Ardin Dallkut. 

49’′ GOOOOL: Harallamb Qaqi realizon golin e dytë për skuadrën e Drenicës. Tani 0-2 rezultati. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

15’ GOOOOOL: Osman Mëziu kalon Drenicën në epërsi me një gol nga penalltia. 0-1 rezultati. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare: 

Dukagjini: Muhaxhiri, Hasanaj, Basriu, Dallku, Shala, Millaku, Shabani, Ahmeti, Merlaku, Mulaj, Ab.Merlaku.

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Mëziu, Lushtaku, Gashi, Denisson, Avdulli, Veliqi, Zabergja.


/Gazeta Olle/ 

Related posts

Apasiev paralajmëron shumicë të re, ky është numri i deputetëve që thotë se i kanë

D V

Shkup/ Parkingu tani mund të paguhet edhe me QR Code

Z.H

Dy të vdekur, 389 të infektuar në 3 ditët e fundit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More