Agjencia Zhurnal.mk.

Derbi i qytetit i takon Gjilanit, Prishtina merr tri pikë në Drenas – paqe në Malishevë

Java e gjashtë në elitën e futbollit kosovar përmbyllet me tri super sfida që do të zhvillohen ditën e sotme.

Padyshim që vëmendja e gjithë adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në kryeqytet, ku do të zhvillohet derbi më i madh lokal në Kosovë, mes Dritës dhe Gjilanit.

Ndeshje shumë interesante na pret edhe në Drenas, ku Feronikeli dhe Prishtina përballen mes vete.

Ndërkohë ndeshja e fundit për këtë xhiro, por jo nga rëndësia zhvillohet në Malishevë.

Malisheva që ka debutuar në Superligë është nikoqir i liderit të Superligës, Ballkanit.


SUPERLIGA LIVE:

Drita – Gjilani 0-2

89′ Gooool. Shend Kelmendi shënon për 0-2, pas asistimit nga Blerim Krasniqi.

71′ Prince Balde ndëshkohet me karton të kuq.

66′ Gooool. Gerhard Progni shënon gol të jashtëzakonshëm nga gjuajta e lirë për 0-1.

Rrahje mes tifozëve pas përfundimit të pjesës së parë. Gjilani e ka tërhequr ekipin nga fusha për arsyeje sigurie, edhe pse brenda fushës nuk ka ndodhur asnjë ekses.

‘Mbyllet pjesa e parë

‘Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Cuculi, Balde, Blakçori, Broja, Jashari, Ajzeraj, Muja, Fazliu, Tahiri.

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Useini, Halili, Prekazi, Hoxha, Hajdari, Dabiqaj, Musolli, Progni, Krasniqi.


Feronikeli – Prishtina 0-4

Mbyllet ndeshja

93′ Bleart Tolaj ndëshkohet me karton të kuq.

85′ Gooool. Mankenda asiston përsëri, Tolaj shënon për 0-4.

80′ Gooool. Otto John shënon pas asistimit nga Mankenda.

‘Mbyllet pjesa e parë

31′ Leotrim Kryeziu dyfishon epërsinë për Prishtinën pas asistimit nga Mankenda.

8′ Goool. Endrit Krasniqi shënon për ta kaluar Prishtinën në epërsi 0-1.

‘Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi, Pllana, Lladrovci, Ahmeti, Bejta, Maliqi, Shabani, Prokshi, Elshani, Gashi, Kastrati.

Prishtina: Nika, B. Krasniqi, Bekteshi, Mici, Abazi, Karabeci, Boshnjaku, E. Krasniqi, Mankenda, Kryeziu, Hoti.


Malisheva – Ballkani 0-0

‘Mbyllet ndeshja

‘Mbyllet pjesa e parë

‘Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Dumani, Vitija, Bruqi, Pefqeli, Olivier, Hyseni, Stullqaku.

Ballkani: Frashëri, A. Thaqi, Hoxha, Thaçi, Potoku, Kuç, Gashi, Baftiu, Korenica, Zeka, Krasniqi.

/Gazeta Olle/

Related posts

ASH: Urgjentisht të hiqen të “ipmutuarit”

Xh M

Nuhiu merr përgjegjësinë për humbjen në derbi: Nuk shfrytëzuam rastet

Redaksia

Nuk ka të lënduar në zjarrin e qarkut të ish-fabrikës “Treska”, po evakuohen banorët nga objektet përreth

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More