Agjencia Zhurnal.mk.

Ballkani mposhtë Prishtinën, Drenica lehtë ndaj Dukagjinit

Ka përfunduar xhiro e 11-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani ka triumfuar ndaj Prishtinës në derbin e javës pasi e ka mposhtur me rezultat të pastër 2-0.

Sulmuesi afirkan Solomon si dhe Ermal Krasniqi realizuan golat për ekipin vendas.

Fitore ka marrë edhe Drenica, që para adhuruesve të vet ka mposhtur Dukagjinin 2-0.

Ishte sulmuesi brazilian, Denisson që realizoi te dy golat për drenicasit.


BKT Superliga e Kosovës

Ballkani – Prishtina 2:0

Përfundon ndeshja 

73′ Goool. Ballkani shënon sërish. Ermal Krasniqi me një super gol ngrit në 2-0 epërsinë ndaj Prishtinës.

58′ Goool. Zhbllokohet super derbi, Solomon shënon dhe kalon Ballkanin në epërsi pas asistimit nga Ermal Krasniqi.

‘ Përfundon pjesa e parë

29’ Prishtina mbetet me një lojtar më pak në fushë. Guathier Mankenda ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë pas një ndërhyrje të rrezikshme në Solomon dhe përjashtohet nga loja.

‘Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Ar. Thaqi, As. Thaqi, Hoxha, Jashanica, Gashi,Kuc, Korenica, Gripshi, Krasniqi,Solomon.

Prishtina: Nika, B. Krasniqi, Bekteshi, Atanda, Mici, Boshnjaku, E.Krasniqi, Karabeci, Mankenda, Abazi, Kryeziu.

Gjyqtarët: Dardan Caka, Fatlum Berisha, Alban Ejupi, Vigan Iberdemaj, Mervan Bejtullahu (VAR)

Stadiumi i qytetit në Suharekë


Drenica – Dukagjini 2-0

Përfundon ndeshja.

69′ Goool. Denisson shënon përsëri, Drenica dyfishon epërsinë

Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 1-0

41′ Pas rishikimit në VAR, goli i Baton Zabërgjës anulohet.

40′ Goool. Drenica shënon përsëri, talenti Baton Zabërgja realizon për ta dyfishuar epërsinë e vendasve.

36′ Goool. Drenica kalon në epërsi falë golit të brazilianit Denisson

35′ Karton i kuq. Ilir Syla i Dukagjinit ndëshkohet me karton të kuq pasi shkaktoi penallti.

‘Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Mëziu, Abazi, Lushtaku, Gashi, Denisson, Veliqi, Zabërgja.

Dukagjini:  Haxhihamza, Merlaku, Shala, Basriu, Syla, Ahmeti, Hasanaj, Da Silva, Dallku, Chibueze, Jashanica.

Gjyqtarët: Shpetim Murtezi, Fatlum Jashair, Hekuran Osmani, Besfort Kasumi, Valbon Hoxha (VAR)

Stadiumi: “Bajram Aliu”, Skenderaj

/Gazeta Olle/

Related posts

Gjykata Penale e pranoi propozimin e PP, Mijallkov fiton 30 ditë paraburgim

Redaksia

Radev paralajmëron: Nëse Petkov devijon nga interesi kombëtar bullgar në Maqedoni, do të ketë krizë

Xh M

Edhe Zaevi e ngre zërin kundër bllokadës që BE po i bënë Shqipërisë për bisedimet e anëtarësimit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More