Agjencia Zhurnal.mk.

Ballkani triumfon në derbi, Llapi dhe Ulpiana marrin fitore të rëndësishme në udhëtim

Ballkani ka shënuar fitore në derbin e javës ndaj Dritës, shkruan Gazeta Olle.

Suharekasit triumfuan me rezultat të pastër, 2-0.

Në anën tjetër, takim shumë interesant ishte edhe ai mes Malishevës dhe Llapit, ku mysafirët fituan me rezultat minimal 0-1.

Në ndeshjen tjetër, Drenica u trondit nga Ulpiana në shtëpi, duke u mposhtur me rezultat 0-1.


BALLKANI 2 – 0 DRITA 

Përfundon ndeshja.

90′ Muharrem Jashari (Dri) ndëshkohet me karton të kuq pas ndërhyres së ashpër ndaj Krasniqit.

58′ GOOOOOL! Solomon i jashtëzakonshëm, shënon edhe një herë tjetër, goli pranohet pasi gjyqtari Nuza këshillohet me VAR. 

54′ GOOOOOOL! Solomon realizon për epërsinë e Ballkanit

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Ar.Thaqi, Hoxha, Jashanica, As.Thaqi, Kuc, Gashi, Gripshi, Korenica, Krasniqi, Solomon

Drita: Maloku, Islami, Limani, Cuculi, Blakcori, Namani, Broja, Vucaj, Fazliu, Ajzeraj, Simonovski.

Gjyqtarët: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Granit Hyseni, Ilir Mehmeti, Lirim Jashari (VAR).

Stadiumi i qytetit në Suharekë


MALISHEVA 0 – 1 LLAPI 

Përfundon ndeshja.

84′ GOOOOOL: Llapi kalon në epërsi, Hoti shënon autogol. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Hoti, Dumani, Stullçaku, Bruqi, Olivier, Pira, H. Hyseni, Vitija, Pefqeli. Kryetrajner: Arsim Thaqi

Llapi: Avdyli, Idrizi, Prençi, Jashari, Veliu, Ramadani, Selmani, Shillova, Shabani, Pepishi, Davalos. Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjyqtarët: Shpëtim Murtezi, Fatlum Jashari, Hekuran Osmani, Erdall Zasella, Burim Jahmurati (VAR).

Stadiumi: ‘Liman Gegaj”, Malishevë


DRENICA 0 – 1 ULPIANA 

Përfundon ndeshja.

85′ GOOOOL! Mundësinë e parë të kundërsulmit e shfrytëzojnë Ulpiana, Marclei realizon golin e pestë sezonal

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Kaloshi, Thaqi, Passamani, Qaqi, Jashari, Mëziu, Abazi, Lushtaku, Dos Santos, Veliqi, Zabergja.

Ulpiana:  Ajeti, Santos, Rapuca, Makolli, Shala, Qerimi, Mustafa, Rezi, Gonçalves, Shkalla, Selimi.

Gjyqtarët: Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Mentor Ajeti, Vigan Ibërdemaj (VAR).

Stadiumi: ‘Bajram Aliu’, Skenderaj


/Gazeta Olle/ 

Related posts

Buçkovski për krizën në Sofje: Kjo është një përplasje e madhe mes dy bullgarive, forcat proruse janë kudo

Xh M

Kontrolle më të shpeshta për shkak të çmimeve

Xh M

Besimi: Konsolidimi fiskal dhe kursimet janë mënyra për ballafaqim me krizën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More