Agjencia Zhurnal.mk.

Dita e mysafirëve, Ballkani, Drenica dhe Gjilani marrin pikët e plota në udhëtim

BKT Superliga e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje në kuadër të xhiros së 20-të.

Do të zhvillohen tri takime shumë interesante, në Podujevë, Klinë e Drenas.

Padyshim që takimi kryesor do të zhvillohet në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë, ku Prishtina është nikoqir i Ballkanit.

Kampioni në fuqi i Kosovës ka mbetur mbrapa në garën për titull dhe kërkon fitore që të qëndrojë e qetë në tabelë.

Në anën tjetër Ballkani synon tri pikët për ta kaluar Dritën në renditje që është lidere.

Ky takim do të zhvillohet me fillim nga ora 13:30.

Interesant pritet të jetë edhe dueli mes Dukagjinit të Klinës dhe Drenicës.

Të dyja skuadrat synojnë mbijetesën dhe pikët në këtë sfidë janë jashtëzakonisht të rëndësishme.

Dueli i tretë i kësaj sfide është ai mes Feronikelit dhe Gjilanit.

Vendasit me një ekip shumë të ri presin Gjilanin që synon të rikthehet te fitoret dhe ta rimarrë pozitën e parë në tabelë.


Feronikeli – Gjilani 1-3

Përfundon ndeshja

88′ Goooool. Ibrahim Cervadiku realizon një gol të bukur për 1-3.

82′ Gooool. Edison Kçiku realizon nga distanca për 0-3.

80′ Goooool. Arbër Prekazi gjendet mirë në zonë dhe realizon për 0-2.

– Përfundon pjesa e parë

+2 Minuta shtesë

10′ GOOOOOOOOL Blerim Krasniqi shënon për mysafirët.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Feronikeli: Feronikeli: Buqinca, Kastrati, Morina, Qorri, Kiqina, Cervadiku, Rexhepi, Xhylani, Kastrati, Seferi

Gjilani: Ymeri, Sorsa, Useini, Halili, Hoxha, Musolli, Torassa, Cale, Hajdari, Krasniqi, Kelmendi.

 


Dukagjini – Drenica 1-2

Përfundon ndeshja

89′ Goool. Dukagjini ngushton epërsinë në 1-2

– Përfundon pjesa e parë

+2 Mërlaku (Dukagjini) afër të shënoj në nga golat më të bukur këtë edicion, por Smakiqi në vend.

+3 Minuta lojë shtesë

45′ GOOOOOOOL Armend Abazi shënon golin e dytë për Drenicën.

18′ Mentor Zhdrella me një pasim maestral gjenë Mërlakun, por goditja përfundon jashtë.

6′ GOOOOOOOL Drenica kalon në epërsi në minutën e gjashtë, shënues Dior Zabërgja.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Dukagjini: Haxhihamza, Dallku, Syla, Basriu, Hugo, Shabani, Zhdrella, Carioca, Gashi, Merlaku, Chibueze.

Drenica: Smakiqi, Lushtaku, Jashari, Bejta, Veliqi, Dervishaj, Thaqi, Zabergja, Hamiti, Uka, Abazi.


Prishtina – Ballkani 0-2

106′ GOOOL. Mevlan Zeka realizon për 0-2.

99 GOOOL. Ermal Krasniqi realizon për 0-1

91 Penallti për Ballkanin. Genc Nuza e rishikon për tetë minuta rastin në VAR.

73′ Karton i kuq për Prishtinën, ndëshkohet Oto John

57′ Besnik Krasniqi gjuan nga pika e bardhë dhe e humb penalltinë.

56′ Penallti për Prishtinën. Lumbard Dellova ndëshkohet me karton të kuq.

– Përfundon pjesa e parë

41′ Gripshi (Ballkani) godet fuqishëm, por Nika pret goditjen e tij.

27′ Armend Thaqi (Ballkani) me mundësi të mirë shënimi, topi godet shtyllën.

20′ Kalojnë 20-të minuta në Podujevë, lojë e varfër nga dy skuadrat

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Krasniqi, Tomasevic, Mici, Abazi, Shabani, Boshnjaku, Tolaj, Hoti, Kryeziu, John

Ballkani: Frashërim Ar.Thaqi, Dellova, Hoxha, As. Thaqi, Kuc, Jashanica, Gashi, Gripshi, Baftiu, Krasniqi.

/Telegrafi/

Related posts

Merr flakë autbousi me nxënës nga Kumanova

Xh M

Alabakovski lirohet nga arresti i shtëpisë, i merret pasaporta si masë kujdesi

Xh M

Hulumtim: “Propozimi francez” i papranueshëm për 57 për qind të qytetarëve të anketuar

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More