Agjencia Zhurnal.mk.

Llapi rikthehet në “Zahir Pajaziti” me fitore të pastër ndaj Ulpianës

BKT Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshje të tjera që janë në program për tu zhvilluar.

Prishtina, Malisheva, Llapi dhe Ulpiana janë katër skuadrat që zbresin sot në fushë për ta zhvilluar xhiron e 19-të në elitën e futbollit kosovar.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtina do të ketë një udhëtim të vështirë te Malisheva, pasi në dy ndeshjet e para prishtinasit kanë marrë një fitore 2-1 dhe kanë barazuar 1-1.

Takimi mes Malishevës dhe Prishtinës nis me fillim nga ora 13:00 dhe është shumë i rëndësishëm për dy skuadrat.

Ndërkohë gjysmë ore më shumë, nga 13:30 do të zhvillohet takimi tjetër në Podujevë mes Llapit dhe Ulpianës.

Llapjanët kërkojnë tri pikët në mënyrë që t’i afrohen në vetëm pesë pikë liderit Dritës, derisa lipjanasit synojnë befasinë e radhës në kampionat.

BKT Superliga e Kosovës

Xhiro e 19-të


LIVE: Malisheva 2 – 1 Prishtina 

Përfundon ndeshja.

90+6′ GOOOOOL: Besnik Krasniqi shënon nga pika e bardhë, 2-1

90+4′ GOOOOOL: Ilir Mustafa shënon, 2-0 për Malishevën, asistues Sobowale

75′ GOOOOOL: Mërgim Pefqeli shënon ndaj ish-skuadrës, kalon Malishevën në epërsi.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Gërbeshi, Kryeziu, Dumani, Ibrahimi, Bruqi, Bitija, Pefqeli, Shabani, H.Hyseni, Berisha.

Prishtina: Halimi, B. Krasniqi, Tomasevic, Pllana, Mici, Karabeci, Boshnjaku, E.Krasniqi, Hoti, Kryeziu, Sadam.


LIVE: Llapi 2 – 0 Ulpiana 

Përfundon ndeshja.

65: GOOOOOOL: Qlirim Avdulli realizon autogol, dyfishohet epërsia e Llapit.

54′ GOOOOOOL: Shënon Alban Shillova me kokë, Llapi kalon në epërsi. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric; Idrizi, Prençi, Emini, Ramadani, Selmani, Krasniqi, Shillova, Veliu, Rivera, Neto.

Ulpiana: Ajeti, Rapuca, Shkalla, Domagoj, Avdulli, Mustafa, Iran, Rezi, Pristley, Qerimi, Selimi.


/Gazeta Olle/

Related posts

Rikonstruohet rrjeti i ujësjellësit në Bukoviq – Saraj

Redaksia

VMRO-DPMNE: Spitali në Tetovë është lëshuar pa leje për përdorim

D V

Panairi virtual për studime në Francë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More