Agjencia Zhurnal.mk.

Superkupa e Kosovës: Prishtina – Llapi, formacionet zyrtare

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtina pas një ecurie pozitive në garat evropiane tani iu kthehet garave vendore, ku do të kërkoj me çdo kusht triumfin në Superkupë, shkruan Gazeta Olle.

Ndërsa, llapjanët në këtë ditë shënojnë 90 vjetorin e themelimit dhe për dhuratë duan trofeun e Superkupës.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë përballje.

Prishtina: Halimi; B. Krasniqi, Mici, Bekteshi, Vangjeli, Boshnjaku, Avdyli, E. Krasniqi, Hoti, Shabani, Kryeziu. Kryetrajner: Zekrija Ramadani

Llapi: Coric; Idrizi, Prenqi, Da Silva Neto, Emini, Shabani, Ramadani, Rivera, Maliqi, Sadriu, Shillova. Kryetrajner: Tahir Batatina.

Ky takim zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kryeqytet.

/Gazeta Olle/

Related posts

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Xh M

Cuculi bën rikthimin e madh, ditët e ardhshme zyrtarizimi te ish-skuadra e tij

Redaksia

Përsëri bie kamion në fontanën jofunksionale të sheshit të Shkupit (Foto)

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More