Agjencia Zhurnal.mk.

Super ndeshje ditën e sotme në BKT Superligë, klasikja zhvillohet në kryeqytet

Java e 17-të në BKT Superligën e Kosovës ka nisur ditën e djeshme me dy ndeshje që ishin në program për tu zhvilluar.

Favoritët kanë marrë fitore, pasi Ballkani mposhti Drenicën 0-1, teksa Gjilani bëri detyrën ndaj Malishevës 3-1.

E ditën e sotme në program për tu zhvilluar janë edhe tri sfida të tjera, ku secila pritet të jetë më interesant se tjetra.

Padyshim që vëmendja e gjithë adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në kryeqytet, ku është një duel titanësh mes vete.

Dy skuadrat me rivalitetin më të madh në Superligë, Prishtina dhe Drita do të përballen mes vete në klasikën e futbollit kosovar.

Prishtina në këtë takim vije pas dy fitoreve radhazi dhe synon ta bëj një gjë të tillë edhe sot.

Në anën tjetër Drita synon që të kthehet në Gjilan me tri pikët në mënyrë që të vazhdojnë të mbetën afër Ballkanit e Gjilanit në krye të tabelës.

Takimi mes dy rivalëve të vjetër të futbollit kosovar zhvillohet me fillim nga ora 13:30.

Dy takimet tjera të ditës së sotme zhvillohen në Klinë dhe në Lipjan.

Dukagjini synon që ta ndalojë ecurinë pozitive të Llapit, derisa takimi tjetër është mes Ulpianës dhe Feronikelit. /Gazeta Olle/

BKT Superliga

E shtune

Drenica – Ballkani 0-1
Gjilani – Malisheva 3-1

E diel

13:30 Prishtina – Drita
13:00 Dukagjini – Llapi
13:00 Ulpiana – Feronikeli

Related posts

Alternativa takim me degën në Tetovë

Xh M

Osmani: Maqedonia është në konsultim me NATO-n për raketat në Poloni

Z.H

Takim Dendias – Pendarovski, u bisedua për marrdhëniet bilaterale e integrimet evropiane

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More