Agjencia Zhurnal.mk.

Supë me kungull dhe xhenxhefil

Përbërësit për 4 persona:
400-500 gr kungull të verdhë
një rrënjë të vogël xhinxheri
100 ml kos të bardhë
1 qepë të madhe të kuqe
Kripë, piper
Vaj ulliri

 

Përgatitja: Pastroni dhe prisni kungullin në kubikë. Prisni qepën në formë të çrregullt dhe kaurdiseni në pak vaj ulliri. Shtoni kungullin dhe lërini të ziejnë bashkë duke shtuar edhe pak ujë, hera herës. Hidhni xhinxherin e grirë, kosin, trazojeni në zjarr të ngadaltë edhe për pak minuta dhe kalojeni gjithë masën në frulator. Punojeni deri sa të jetë e gjitha në trajtë të hollë kremoze.

Related posts

Hurmat, frutin e artë të vjeshtës mund ta përdorni dhe në ëmbëlsira

D V

Kjo është mënyra më e mirë për të gatuar kërpudhat

D V

Kubikët e pudingut janë zgjedhja e duhur për të ftuarit gjatë festave!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More