Agjencia Zhurnal.mk.

Supë italiane me qepë për rikuperimin e trupit

Supa me qepë njihet prej kohësh si një pjatë e përgatitur për rikuperimin e trupit pas një virusi

Ju duhen:

▪ 1 kokë qepë
▪ 1 tufë qepë të reja
▪ 1 kokë hudhër
▪ 2 patate
▪ kripë dhe piper, pak vaj
▪ krem qumështi për zierje
▪ majdanoz i freskët

Përgatitja:

Kaurdisni qepën dhe më pas shtoni hudhrën e grirë trash. Pas zierjes, shtoni patatet dhe derdhni ujë për të gatuar gjithçka për rreth 25 minuta.

Pas kaurdisjes, shtoni patatet dhe hidhni ujë për të zier e gjitha afro 25 minuta.

Përzieni përmbajtjen e tenxheres me një mikser, më pas shtoni ajkën e gatimit dhe erëzat. Kur të vlojë, shtoni majdanoz të freskët.

Ju bëftë mirë.

Related posts

Receta për humus me ujë: Lyerje e shijshme për mëngjes

D V

Delikatesë tradicionale me një maskë të re: Bëni sutliash me shtimin e çokollatës së bardhë

D V

Receta origjinale e gjysheve tona për gurabijet: E lirë, e shpejtë dhe e lehtë

D V