Agjencia Zhurnal.mk.

Sulmuesi 13-vjeçar i Milanit ka rekord joreal prej 483 golash në 87 ndeshje

Një sulmues 13-vjeçar i Milanit ka një nga rekordet më të jashtëzakonshme të golave ​​që mund të shihni në çdo akademi futbolli, pasi thuhet se ka shënuar 483 gola në 87 ndeshje për skuadrat e ndryshme të të rinjve të klubit kuqezi.

 

Francesco Camarda nuk është vetëm emri i parë i të rinjve që kemi dëgjuar për talentin e madh të tyre kohëve të fundit.

Vetëm vitin e kaluar, së pari dëgjuam për rekordin e jashtëzakonshëm të Youssoufa Moukoko për Dortmundin – para se sulmuesi të bëhej golashënuesi më i ri i klubit gjerman ndonjëherë.

Sidoqoftë, të dhënat e Camardas është e pamundur të injorohen nga perspektiva statistikore.

Related posts

Interi synon transferimin e Raspadorit në janar, por do ta lë në huazim te Sassuolo

D V

Goal zgjedh 50 më të mirët me votat e tifozëve: Messi i pari, shumë befasi në renditjen e përgjithshme

D V

Si u arrit marrëveshja mes Messit dhe Barcelonës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More