Agjencia Zhurnal.mk.

Sulmues nga Ishujt Faroe te FC Shkupi, Edmundson firmos deri më 2025

Futbollisti i Ishujve Faroe, Joan Simun Edmundsson është përforcimi i radhës për FC Shkupin. Sulmuesi shtatëgjatë vjen nga skuadra e “Akureyri”, ndërsa më parë ka vehsur fanellën e skuadrave të Beverenit, Vaaslandit në Belgjikë, Arminia Bielefeldit në Gjermani, Odense dhe Vejle në Danimarkë, si dhe Torshavn, Argir, Fredericia, Njukasëll (rezervat) dhe Viking.

Gjithashtu ka qenë pjesë e gjeneratave të kombëtares së tij Ishujt Faroe, ndërsa me përfaqësuesen e seniorëve ka 85 paraqitje dhe 8 gola të shënuar. Edmundsson është shprehur i kënaqur për arritjen e marrëveshjes me klubin tonë, duke premtuar se do të jetë një sfidë e re për te që të arrijë suksese të tjera së bashku me ekipin.

Related posts

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

Xh M

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

Xh M

Largime masive nga Real Madrid, mbretërorët në kërkim të fondeve për Mbappe

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy