Agjencia Zhurnal.mk.

Sulmuan njëri-tjetrin me mjete të forta, arrestohen dy pejanët

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Pejë, të cilët kishin sulmuar me mjete të forta njëri-tjetrin.

 

Rasti ka ndodhur ditën e enjte, rreth orës 18:14.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, të cilët për shkaqe ende të panjohura, kishin sulmuar njëri tjetrin me mjete të forta ku si pasojë kishin pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Së bashku me njërin prej të dyshuarve kur kishte ndodhë rasti kishin qenë edhe tre të dyshuar tjerë të cilët ende nuk janë identifikuar”, thuhet në njoftim.

Policia bën të ditur se me vendim të prokurorit njëri prej të dyshuarve është dërguar në mbajtje për 48 orë, kurse i dyshuari tjetër është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti po vazhdon të hetohet.

Related posts

Zhduket një vajzë në Deçan

D V

Gjendet i mbytur një person në Vlorë

D V

Zjarr në një barnatore në Prishtinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More