Agjencia Zhurnal.mk.

Sulmohet lokali i natës, të paktën 9 viktima në Meksikë

Të paktën 9 persona humbën jetën në një lokal në Meksikë, si pasojë e një sulmi të armatosur nga një grup i armatosur.

 

Ngjarja e rëndë u regjistrua mbrëmjen e së mërkurë në një lokal nate në Apaseo del Alto në shtetin Guanajuato.

Dëshmitarët tregojnë se ishin 7 persona të maskuar dhe të armatosur që hynë në lokal dhe qëlluan këdo që gjetën brenda, pa bërë asnjë diferencim.

Motivet e sulmit janë ende të paqarta, por ngjarje të tilla janë regjistruar së fundmi në Guanajuato, ku mendohet se ka nisur një përballje e rëndë mes klaneve rivale të drogës.

Related posts

Mediat franceze: Duke ikur nga Putini, rusët vendosen në Serbinë që mbështet Kremlinin

D V

E pëson keq rusja, pështyu policin amerikan

Xh M

Që NATO të mbijetojë, Perëndimi duhet ta zhvendosë fokusin drejt Lindjes

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More