Agjencia Zhurnal.mk.

Sulmohen fizikisht dy gra nga bashkëshortët e tyre në Prizren

Një grua ka raportuar në polici se ishte sulmuar fizikisht nga burri dhe kunata e saj, kështu ka njoftuar policia në raportin e saj 24 orësh.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se është kanosur dhe sulmuar fizikisht nga burri dhe kunata e saj. Viktima ka pranuar tretman mjekësor pasi kishte lëndime të lehta trupore”, thuhet në raport.

Vlenë të theksohet se ngjarja ka ndodhur në qytetin e Prizrenit, dhe sipas policisë rasti është duke u hetuar më tutje.

Mirëpo nuk është ky rasti i vetëm ku një grua është sulmuar fizikisht në Prizren gjatë 24 orëve të fundit, pas një mosmarrëveshje me gruan e tij një burrë ka sulmuar atë fizikisht duke i shkaktuar lëndime trupore. Me ç’rast , ky i fundit është arrestuar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktimës i është ofruar tretmani mjekësor.”, njofton policia.

E sipas policisë kjo ngjarje ka ndodhur për shkak se burri kishe qenë nën ndikimin e alkoolit.

“I dyshuari ka qenë në ndikim të alkoolit me 1.84 promil”, bënë të ditur policia.

Related posts

Nuk ka dorëzim, niset peticion për tërheqjen e Trustit

Xh M

“Java e Mërgatës”, PDK-ja hap dyert për diasporën

Xh M

Situata në veri të Kosovës| FSK dislokohet në bazën e Mitrovicës së Jugut

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More