Agjencia Zhurnal.mk.

Sulmi në Gllogjan, Gashi: Ngushëllime familjarëve, me shpresë që kurrë më të mos na përsëriten ngjarje si kjo

Shkup, 26 nëntor – Lideri i Alternativës, Afrim Gashi ka shprehur ngushëllime deri tek familjarët e tre viktimave nga sulmi me armë zjarri drejt një autobusi në Gllogjan të Kosovës. Gashi përmes një shkrimi në Facbook thotë ky sulm vjen në kohën kur ende s’janë tharë lotët nga aksidentit i autobusit në Bullgari.

 

“Sulmi dhe vrasja e shkaktuar në autobusin që shkonte për Gllogjan na vjen në kohën kur ende nuk na janë tharë lotët dhimbjes së aksidentit të autobusit në Sofje. U shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave dhe lutem për shpirtin e tyre, me shpresë që kurrë më të mos na përsëriten ngjarje si kjo. Me lutje e dhimbje!”, ka shkruar Gashi.

Related posts

Zaev: Ministrat e rinj vijnë me kryeministrin e ri

Redaksia

Komuna e Tetovës e ndërpret përkohësisht transportin publik me autobus në qytet

Z H

Lajka: Ditën Botërore të Kafshëve e shënojmë me strehuesen më të vogël

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More