Agjencia Zhurnal.mk.

Sulm raketor ndaj bazës ushtarake amerikane në Siri, nuk ka viktima

Dy raketa janë gjuajtur ndaj bazës patrulluese amerikane në verilindje të Sirisë, por nuk ka të plagosur ose dëme në bazë, kumtoi ushtria amerikane.

Ushtria amerikane shtoi se Forcat demokratike siriane të mbështetura nga Uashingtoni e kanë vizituar vendin nga i cili janë gjuajtur raketat dhe e kanë gjetur raketën e tretë, të pa shpërthyer.

Baza gjendet në Ash Shadadi.

Related posts

Shangai nis trenin e parë të mallrave Kinë-Evropë

Redaksia

Rreth 100 persona ngecën në një ndërtesë në Hong Hong pas shpërthimit të zjarrit

D V

Kush është “kasapi i Buchas”, që dyshohet se kreu masakër mbi civilët ukrainas?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More