Agjencia Zhurnal.mk.

Sulm me thikë në lagjen e institucioneve evropiane

Të paktën dy persona kanë mbetur të plagosur në Bruksel si pasojë e një sulmi me thikë në zonën ku ndodhen institucionet europiane.

Ngjarja ndodhi pikërisht në lagjen Schumann të kryeqytetit belg duke ngritur në këmbë policinë, e cila rrethoi menjëherë zonën.

Agresori është vënë në pranga, ndërkohë që motivet e sulmit janë ende të paqarta. Sipas dëshmitarëve, ngjarja nisi në metro, ku agresori qëlloi një pasagjerë dhe më pas doli prej tij për të sulmuar personat e tjerë në stacion.

Related posts

Pesë gazetarë u qëlluan dhe u plagosën brenda një dite në Meksikë

Xh M

Estonia thotë se është e gatshme ta mbyllë kufirin me Rusinë

Xh M

Mungon në mbledhjen e OKB-së, SHBA i refuzoi vizën ministrit të Jashtëm iranian

Xh M