Agjencia Zhurnal.mk.

Sulm me armë zjarri në Universitetin e Nevadës, autori gjendet i vdekur

Një i dyshuar ka vdekur pas raportimeve të një sulmi në Universitetin e Nevada, Las Vegas, sipas Departamentit të Policisë Metropolitane të Las Vegas. 

Policia e universitetit tha se të shtëna u raportuan në Beam Hall si dhe në sindikatat e studentëve të shkollës.

Dhe siç raportojnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, autoritetet nga universiteti lëshuan një alarm, duke paralajmëruar studentët dhe stafin për raportet e të shtënave dhe duke u thënë atyre që të evakuohen në një zonë të sigurt.

Ndërkohë thuhet se Policia e Las Vegasit po i përgjigjet raporteve paraprake për të shtënat me viktima të shumta në kampusin e Universitetit të Nevadës, Las Vegas.

Shtëpia e Bardhë tha se po monitoron të shtënat e raportuara në Universitetin e Nevadës, Las Vegas (UNLV) “nga shumë afër”.

E një studente përshkroi strehimin në ndërtesën e sindikatës studentore pasi dëgjoi se ishte një sulmues aktiv në kampusin e Las Vegas të mërkurën.

Related posts

Kryeministri malajzian vlerëson bashkëpunimin me vendin e madh aziatik

Xh M

Vdekja e Alexei Navalny, organizata: Zyrtarët e burgut rus i lidhën duar e këmbë dhe e torturuan

Xh M

Guterres: Këshilli i Sigurimit ka dështuar t’i përgjigjet konfliktit në Gaza

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy